ZNAD PISY

ROZMOWY KLIO...

Odsłon : 297544

Piskie Spotkania Teatralne Sztuką po Pisku

 

Piskie Spotkania Teatralne Sztuką po Pisku już za nami. W miniony weekend mieliśmy przyjemność gościć w Piszu zespoły teatralne z Gdyni, Gdańska oraz Kopenhagi. Oczywiście nie zabrakło akcentów z Pisza. Publiczność miała okazje zobaczyć piską Niezależną Grupę Teatralną w spektaklu pt. „Mówię tu o sobie”. Spektakl oparty o wiersze napisane przez ludzi z Pisza.

Więcej…
 
Data tragiczna w dziejach Polaków na Kresach

 

17września 1939r.

 

 

23 sierpnia 1939r. w Moskwie został podpisany radziecko – niemiecki układ o nieagresji, zwany paktem Ribbentrop – Mołotow. Do układu dołączony był tzw. Tajny Protokół, który w rzeczywistości decydował o fakcie współpracy obu układających się stron przeciwko europejskiemu pokojowi. Protokół zawierał zapis, że w przypadku „przemian terytorialnych i politycznych na obszarach należących do państwa bałtyckich (...) północna granica Litwy będzie stanowiła granice stref wpływów Niemiec i ZSRR.

Więcej…
 
„Wojna - jeden Bóg tylko wie jak to przeżyłem.”

 

Bohaterem tej historii jest wydawałoby się zwykły człowiek, niczym nie wyróżniający się z tłumu innych ludzi. Jednakże to, co odróżnia go od innych, to jego życie – osobiste, indywidualne, nie do skopiowania, niepowtarzalne. Czesław Kozikowski, bo o nim mowa, urodził się w 1928 roku, w Kozikach, w powiecie kolneńskim, w województwie białostockim. Skończył 4 klasy szkoły podstawowej w Skrodziu. Niestety więcej nie było mu dane. Wybuchła II wojna światowa.

Więcej…
 
Bitwa o most, rekonstrukcja historyczna

 

plakat PISZ

Zapraszamy na widowisko historyczne pt:

"BITWA O MOST"

 

Miejsce akcji: przy moście kolejowym w Piszu

15 września 2013 r., godz. 14.00

 
Filmowy hit w Piszu! Zapraszamy na "Cristiadę"

 

 W najbliższy czwartek zapraszamy na film pt. "Cristiada". 

Film opowiada opartą na faktach historię grupy kobiet i mężczyzn, z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia, które w latach dwudziestych wstrząsnęły Meksykiem.

 

Projekcja filmu odbędzie się w czwartek, 19 września o godzinie 19.00 w Piskim Domu Kultury. Bilety w cenie 8 zł do nabycia przed filmem

 

 

 
Spotkanie na temat polskiego wywiadu

 

Nowa książa o Prusach Wschodnich*

 

Muzeum Ziemi Piskiej zaprasza na spotkanie z mjr. dr. Adamem Szymanowiczem, historykiem, specjalizującym się w dziejach polskiego wywiadu, autorem najnowszej książki poświęconej tej własnie tematyce.

 

Więcej…
 
V Myśliwskie Smaki w Piszu

 

(17.08.2013r.)

 

Tradycyjnie, tym razem po raz piaty, odbył się w Piszu festyn „Myśliwskie Smaki”, obok węgorzewskiego „Jarmarku Myśliwskiego”, największa tego typu impreza w regionie północno-wschodnim. Natomiast zaczął się nietradycyjnie, gdyż tym razem zainaugurowano imprezę Mszą Świętą w kościele Świętego Jana Chrzciciela w intencji leśników i myśliwych, w ramach obchodów 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego (1923r.)

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 41
Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

reportazzzycia logo right

Wydarzenia

Brak wydarzeń
Pażdziernik 2013
N P W Ś C P S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Wilki kolejny raz zagościły w Piszu

IX Edycja Gali Wilka i Wilczka Piskiego
Od momentu powołania do życia corocznej Gali Wilka i Wilczka Piskiego minęło już 9 lat. W tym czasie p [ ... ]


„Moim pragnieniem jest...”

 - o sposobach diagnozowania potrzeb kulturalnych i przyciąganiu mieszkańców do świata kultury z Markiem Kaczmarczykiem, dyrektorem Domu Kultury  [ ... ]


Warsztaty w muzeum

article thumbnail

W pierwszej połowie roku Muzeum Ziemi Piskiej skierowało do szkół bogatą ofertę edukacyjną. Uczniowie szkół średnich mają możliw [ ... ]